Welkom, Gast. Alsjeblieft inloggen of registreren.
07-07-2022, 15:06:07
Startpagina Help Zoek Inloggen Registreren
Nieuws: Nieuwe leden moeten helaas wachten tot dat de webmaster ze accepteert. Er is veel kaf onder het koren. Het beste kunt u na registratie ons nog even een e-mail sturen jolydesign@ziggo.nl.

+  Vraag en antwoord & Wie wat waar
|-+  Vraag en antwoord
| |-+  Stamboom en Genealogie
| | |-+  Johan Joseph van der Zwan
« vorige volgende »
Pagina's: [1] Omlaag Print
Auteur Topic: Johan Joseph van der Zwan  (gelezen 748 keer)
reiger
Schipper
*****
Berichten: 1250


Bekijk profiel
« Gepost op: 20-01-2022, 13:38:55 »

Johan Joseph van der Zwan is geboren op 25-02-1920 in Schev. (Gemeente ?s-Gravenhage), zoon van Johannes Joseph van der Zwan en Maria Spaans.
Johan is overleden op 05-05-1945 in Mauthausen (Oostenrijk), 25 jaar oud.
Johan Joseph was laatselijk gehuwd met Anna Maria Chari....

Wie heeft er goede ogen en kan de achternaam van Anna Maria ontcijferen.

OA C1801
Overlijdensplaats Mauthausen
Overlijdensdatum 05-05-1945
Aktedatum 20-07-1950

Wikipedia

Concentratiekamp

Het concentratiekamp Mauthausen werd in augustus 1938, vijf maanden na de annexatie van Oostenrijk door nazi-Duitsland, opgezet met als doel een mannenkamp in het Oostenrijkse gebied te realiseren, gevangeniscapaciteit te bezitten voor de geplande oorlog. Het gebied rond Mauthausen was voorts vooral geschikt vanwege de aanwezigheid van graniet, zodat de gevangenen tewerkgesteld konden worden in de plaatselijke steengroeve. Zoals bij de meeste concentratiekampen van de nazi's waren de verblijfs- en arbeidsomstandigheden voor de - met name politieke - gevangenen zeer slecht. Voorts bepaalden mishandeling, straf, ziekte en honger het beeld van alledag. Gevangenen werden doodgeslagen, opgehangen, of doodgeschoten. Er was een trap van 186 treden naar de diepte van de granietgroeve, waar menigeen het leven liet. Zieke gevangenen liet men bevriezen, verhongeren of werden gedood met fenolinjecties of gifgas. Bekende beulen waren onder anderen 'das blonde Fr?ulein' en 'Hans de doder'.
Mauthausen had een gaskamer in een keldervertrek schuin onder het kampbordeel. In dezelfde ruimte bevonden zich twee verbrandingsovens, ook wel crematoria genoemd, van Topf und S?hne, waarmee de vermoorde gevangenen werden verbrand. Voordat de lichamen van de gevangenen werden verbrand, werden zij op de onderzoekstafel, vlak bij de gaskamers en de ovens, door een arts ontdaan van kostbare protheses als gouden tanden.
« Laatste verandering: 20-01-2022, 16:02:27 door reiger » Gelogd
koost
Schipper
*****
Berichten: 508


Boetnaalden


Bekijk profiel E-mail
« Antwoord #1 Gepost op: 20-01-2022, 13:49:58 »

Charit?.

koost
Gelogd
koost
Schipper
*****
Berichten: 508


Boetnaalden


Bekijk profiel E-mail
« Antwoord #2 Gepost op: 20-01-2022, 13:52:21 »

Charite met streepje op de e. (alt 130)
Komt helaas niet goed over met dit lettertype op de site.

koost
[/quote]
« Laatste verandering: 20-01-2022, 13:54:17 door koost » Gelogd
reiger
Schipper
*****
Berichten: 1250


Bekijk profiel
« Antwoord #3 Gepost op: 20-01-2022, 14:51:04 »

Bedankt.

P.S.

Ik kan deze persoon nog niet echt plaatsen.

Delen van deze familie zijn afgeschermd.  Huh

Gelogd
koost
Schipper
*****
Berichten: 508


Boetnaalden


Bekijk profiel E-mail
« Antwoord #4 Gepost op: 20-01-2022, 15:21:50 »

Probeer of je via Bram Chartite verder iets kan vinden.

koost
Gelogd
reiger
Schipper
*****
Berichten: 1250


Bekijk profiel
« Antwoord #5 Gepost op: 20-01-2022, 16:42:47 »

Bedoel je Bram Charite, de gewichtheffer?

Die is ook al 30 jaar geleden overleden.
Gelogd
jdctoorn
Schipper
*****
Berichten: 216


Bekijk profiel E-mail
« Antwoord #6 Gepost op: 20-01-2022, 16:51:10 »

Helpt dit?

Willem Frederik Charit?, geb. 's-Gravenhage 05-11-1896, zoon van Pieter en Anna
Maria Nieuwenburg, tr. 's-Gravenhage 07-02-1917 (akte 198) Jannetje Wagner, geb.
's-Gravenhage 14-06-1897, dochter van Theodorus Jakobus Benjamin en Everdina
Adriana van Bommel.

Uit dit huwelijk (gezinskaart):
1. Everdina Adriana, geb. 's-Gravenhage 25-06-1917.
2. Anna Maria, geb. 's-Gravenhage 02-11-1920.
3. Theodora Jacoba Benjamina, geb. 's-Gravenhage 25-01-1922.
4. Jannetje, geb. 's-Gravenhage 19-11-1923.
5. Willem Frederik, geb. 's-Gravenhage 29-07-1928.
6. Pieter, geb. 's-Gravenhage 04-07-1930.
7. Theodorus, geb. 's-Gravenhage 05-07-1931.
8. Hendrik, geb. 's-Gravenhage 09-08-1932.
9. Antoon, geb. 's-Gravenhage 02-01-1934.
10. Albert, geb. 's-Gravenhage 08-02-1938.

Gelogd
jdctoorn
Schipper
*****
Berichten: 216


Bekijk profiel E-mail
« Antwoord #7 Gepost op: 20-01-2022, 16:56:24 »

Johan Joseph van der Zwan, geb. Scheveningen 25-02-1920, overl. Mauthausen 4 mei 1945, zoon van Johan Joseph
(1882-1951) en Maria Spaans (1881-1963), tr. 's-Gravenhage 06-03-1940 Anna
Maria Charit?, geb. 's-Gravenhage 02-11-1920, dochter van Willem Frederik
(1896-?) en Jannetje Wagner (1897-?). Zij zijn gescheiden Den Haag 16 september 1942 (inschrijving Burgelijke Stand).

Hieronder nog de uitspraak van de arondissementsrechtbank t.a.v. de scheiding en een vermelding op een lijst van doodverklaarde vermiste personen.


* Staatscourant_19SEP1942_Scheiding_Johan_Joseph_van_der_Zwan.jpg (15.85 KB, 603x158 - bekeken 76 keer.)

* Staatscourant_20APR1950_Overlijden_Johan_Joseph_van_der_Zwan.jpg (7.63 KB, 562x71 - bekeken 78 keer.)
« Laatste verandering: 21-01-2022, 10:38:39 door jdctoorn » Gelogd
reiger
Schipper
*****
Berichten: 1250


Bekijk profiel
« Antwoord #8 Gepost op: 20-01-2022, 18:21:23 »

Je hebt de klus wederom weer geklaard.

 Duimpje Duimpje Duimpje

Soms voel ik mijzelf net een kluns......Pppppfffffff


Ik vond dit een heel indrukwekkende casus!
« Laatste verandering: 20-01-2022, 18:31:06 door reiger » Gelogd
koost
Schipper
*****
Berichten: 508


Boetnaalden


Bekijk profiel E-mail
« Antwoord #9 Gepost op: 21-01-2022, 09:52:38 »

Bedoel je Bram Charite, de gewichtheffer?

Die is ook al 30 jaar geleden overleden.


Jaap,
Charit?

Dat Bram (Abraham) Charit? al enige tijd geleden is overleden is mij bekend.
Hij is geb. op 25-08-1917 en overl. Op 26-02-1991.  Zn. van Abraham  (16-07-1893 = 18-11-1967) en Jacoba Zalm )05-07-1895 = 07-06-1964)
Omdat ik momenteel een paar sporters uit de haagse regio bekijk leek mij Bram een goede optie op verder te zoeken voor jou.

Volgens mij is iedereen die met Genealogie bezig is op zoek naar personen die kort of al veel langer zijn overleden. In een onderzoek waar ik mee bezig ben heb ik via vele omwegen toch data gevonden waar ik naar zocht.

De registratie van Anna Maria Charit? zoals jdctoorn meldt heb ik destijds ook uit de systemen van de gemeente Den Haag gehaald.
Of er een verband is tussen de Charit?es weet ik op dit moment niet en voor mij nog niet zo interessant.

koost
Gelogd
jdctoorn
Schipper
*****
Berichten: 216


Bekijk profiel E-mail
« Antwoord #10 Gepost op: 21-01-2022, 11:00:58 »

Jaap,

Bedankt voor het compliment, maar het verhaal is nog niet af als we niet meer te weten komen over Johan Joseph van der Zwan. De overlijdensdatun van 5 mei 1945 is natuurlijk niet de echte overlijdensdatum, maar de datum van de bevrijding van Mauthausen (en eind van WOII in Europa). Warom is hij naar Mauthausen gestuurd? Wat is het verhaal?

Zijn naam komt niet voor op de lijst van Nederlanders die in Mauthausen zijn omgekomen (Stichting Vrienden Mauthausen https://www.mauthausen.nl/namenlijst/). Vergeten?

Jaap
« Laatste verandering: 21-01-2022, 11:06:59 door jdctoorn » Gelogd
reiger
Schipper
*****
Berichten: 1250


Bekijk profiel
« Antwoord #11 Gepost op: 21-01-2022, 12:50:46 »

Stichting Vriendenkring Mauthausen
Gedenkboek Mauthausen

noot

De laatste grote groep Nederlanders in Mauthausen bestond uit 40 Nederlandse geheimagenten. Zij werden samen met zes Britten en ??n Amerikaan op 5 september 1944 overgebracht naar het kamp. De agenten waren slachtoffer van het Englandspiel. Omdat het kamp als ??n van de laatste concentratiekampen werd bevrijd, kwam er begin 1945 nog een groot aantal Nederlanders vanuit andere concentratiekampen uit het oosten in Mauthausen terecht. Deze groep bestond uit politiek gevangenen, vervolgingsslachtoffers en verzetsmensen. Van de Nederlanders die later in de oorlog via andere kampen in Mauthausen terecht kwamen, overleefden meerderen de oorlog.

Getrouwd zijn - scheiden - in het verzet. Hebben wij meer gehad!
« Laatste verandering: 21-01-2022, 13:18:21 door reiger » Gelogd
Pagina's: [1] Omhoog Print 
« vorige volgende »
Ga naar:  


Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!