Welkom, Gast. Alsjeblieft inloggen of registreren.
06-01-2026, 16:30:25
Startpagina Help Zoek Inloggen Registreren
Nieuws: http://jolybit.nl De nieuwe crypto hulp

  Laat berichten zien
Pagina's: [1] 2 3 4 5 ... 27
1  Vraag en antwoord / Stamboom en Genealogie / Re: Machiel/Michael Blok Gepost op: Gisteren om 14:16:16
Reiger,

Een tijdje geleden had je de mogelijkheid om een gratis cursus te volgen.
Daar heb je geen gebruik van gemaakt.
Als je het nu na al die jaren nog niet snapt waar je wat kan vinden, dan stop ik er mee.
Het kan toch niet zo zijn dat wij voor jou gaan werken en/of zoeken.
2  Vraag en antwoord / Stamboom en Genealogie / Re: Machiel/Michael Blok Gepost op: Gisteren om 13:23:41
Reiger,

je maakt het nu wel heel bont.
Johanna Willems is geboren en gedoopt op 25 april 1807 in Amsterdam.

Het is leuk hoor al dat knippen en plakken, maar waar dat Joure nou weer vandaan komt is voor mij echt een raadsel.

3  Hoofdindex / Praatgroep Scheveningen / Re: Martinus de Ruiter Gepost op: 02-01-2026, 17:25:32
Ben druk met maken van een bewerking van het Scheveningse trouwboek 1648-1811.
Blijkt dat er heeeel veel foute data in omloop zijn.

Deze vraag kan je zelf ook vrij snel en makkelijk oplossen.
Daar heb je mij niet echt voor nodig.
Volgende keer misschien weer.
4  Vraag en antwoord / Stamboom en Genealogie / Re: Aldfaer stamboom versie 8. Gepost op: 30-12-2025, 13:34:41
deze vraag misschien toch maar even voorleggen aan iemand van het Aldfaer forum.
Je kan het altijd proberen.....
5  Vraag en antwoord / Stamboom en Genealogie / Re: Aldfaer stamboom versie 8. Gepost op: 29-12-2025, 12:38:04
stel je vraag op het forum van aldfaer.
Zie : https://aldfaer.net/sitemap/index.php
6  Vraag en antwoord / Stamboom en Genealogie / Re: Juiste trouwdatum gezocht (van der Does-van der Swan). Gepost op: 24-12-2025, 16:31:28
Jaap, wederom bedankt.
Probeer nu aan de hand van de echte bronnen een nieuwe bron bewerking te maken.
Heb ik eerder al het begraafboek bewerkt. Nu de laatste gegevens van het trouwboek aan het nalopen.
Daarbij maak ik geen gebruik van andermans werk.
Op deze manier heb ik de meeste ontbrekende gegevens teruggevonden.
Zojuist ook jouw vermeldingen gecontroleerd.
Het staat nu zo in mijn overzicht.

Joris Jansse van der Does ende Leuntie Arents van der Swan, Scheveling.
   Huwelijk 1e-4e klasse aangegeven 2 aug. 1709.
   Niet in DTB-index opgenomen.
   Rijswijk 2-I, fol. 40: den 4 augusti 1709 getrout Joris Janze van der Does j.m. met Leuntje Ariens van der Swan, j.d. beide wonende op Scheveling, van daer attestatie.
   Rijswijk Gaarder 1-II, fol. 40: 4 Augustij 1709 alhier getrouwt Joris Janse van Does met Leuntje Ariens van der Swan, woonende beijde in s?Gravenhage op een acte van pro deo.

Door het raadplegen van de originele inschrijvingen blijkt maar eens te meer wat er van gemaakt is. Opmerkingen van wonende te 's-Gravenzande staat er dus niet, evenals de 3 afkondigingen. Hierboven dus de letterlijke tekst uit Rijswijkse bronnen.

7  Vraag en antwoord / Stamboom en Genealogie / Re: Juiste trouwdatum gezocht (van der Does-van der Swan). Gepost op: 24-12-2025, 11:29:56
Helaas Jaap.
Bedankt voor de verwijzing naar het werk van Dr. A.W.E. Dek.
Heb hier thuis zijn eigen exemplaren en daar staat helaas ook niet meer in.

Impost is een ander woord voor belasting. Er waren verschillende klasse, afhankelijk van het vermogen van het bruidspaar, om te betalen. Veel trouwden in de klasse pro deo.
Het tijdsbestek tussen het betalen van de impost en een huwelijk is nogal verschillend.
Vaak is het er een paar dagen voor, maar soms ook een half jaar na de voltrekking van een huwelijk.
Als bron is het een aanwijzing, maar zeker niet heel betrouwbaar.
Zal verder moeten zoeken.
8  Vraag en antwoord / Stamboom en Genealogie / Juiste trouwdatum gezocht (van der Does-van der Swan). Gepost op: 23-12-2025, 17:14:58
Voor een nieuwe publicatie over de huwelijken van Scheveningers in de periode 1646-1811 ben ik op zoek naar de ?juiste? trouwdatum van huwelijk tussen Joris Janse van der Does en Leuntje Arents van der Swan.
Volgens : De Bevolking van Scheveningen; Genealogie van (bijna) alle Scheveningers, zouden zij trouwen op 4 augustus 1709. Als bron is er een verwijzing naar Stamboom Peijsel op genealogieonline geeft: maar die geeft als trouwdatum 2 augustus 1709.
Hier gaat het dus al afwijken.
Gezocht werd in het trouwboek van de Scheveningse Kerk, maar daar komt dit huwelijk niet voor. Ook de ondertrouwregisters van Den Haag noemt dit stel niet.
Wie deze trouwdatum in de wereld heeft gebracht is niet duidelijk.
Maar de vraag blijft wel, waar en wanneer zijn ze dan wel getrouwd.
Ben benieuwd of er iemand is die duidelijkheid kan brengen.
9  Vraag en antwoord / Stamboom en Genealogie / Re: Gerretje Zaaijer, geb. Schev. (Gemeente ?s-Gravenhage) Gepost op: 20-12-2025, 11:02:39
En daar gaan we weer......
10  Vraag en antwoord / Stamboom en Genealogie / Re: Gezinsblad van (K)Cornelia Pieterse de Graaf Gepost op: 19-12-2025, 13:51:29
Reiger, helemaal mee eens. Gelukkig heb ik alles zelf al gevonden. Leuke familie om te onderzoeken.
11  Vraag en antwoord / Stamboom en Genealogie / Re: Gezinsblad van (K)Cornelia Pieterse de Graaf Gepost op: 19-12-2025, 13:22:48
Gefeliciteerd Reiger, maar als jij zo compleet bent dan kan je ons natuurlijk vertellen hoe het met die ene persoon in Amerika is afgelopen. We wachten in spanning af.
12  Vraag en antwoord / Stamboom en Genealogie / Re: Gezinsblad van (K)Cornelia Pieterse de Graaf Gepost op: 19-12-2025, 11:31:04
Er zijn 9 kinderen uit het eerste huwelijk en 4 uit het tweede.
13  Vraag en antwoord / Stamboom en Genealogie / Re: Gezinsblad van (K)Cornelia Pieterse de Graaf Gepost op: 19-12-2025, 11:26:56
In 2003 publiceerde ik de genealogie van deze familie in : Wi Rutu, tijdschrift voor Surinaamse genealogie.
14  Vraag en antwoord / Stamboom en Genealogie / Re: Johanna Willems de Jong Gepost op: 17-12-2025, 15:30:20
Jammer dat je de verandering van moedersnaam niet noemt.
Zij heet dus blijkbaar Johanna Willems de Jong of Johanna de Jong.
15  Vraag en antwoord / Stamboom en Genealogie / Re: Wilhelmina Schinkelshoek Gepost op: 16-12-2025, 14:34:30
haar geboorte akte zou openbaar kunnen zijn, tenzij het met meer jaren is ingebonden of nog gedigitaliseerd moet worden.
Pagina's: [1] 2 3 4 5 ... 27


Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!